Все, що потрібно знати про мармур

Все, що потрібно знати про мармур фото

Дата публікації:

Найпопулярнішим з каменів вважається мармур. Багато століть назад древні люди використовували матеріал при виготовленні скульптур і в архітектурі. Храм Артеміди, який відомий як одне з чудес світу зроблений з білосніжного мармуру, і прикрашають його 125 колон цього матеріалу. З мармуру була виліплена знаменита Венера Мілоська, яку створив античний майстер.

У нашій країні також використовували цей матеріал в обробці і декоруванні будівель, при будівництві храмів. Ще при Катерині II був зведений «Мармуровий палац», як подарунок для фаворита Катерини Григорію Орлову, завдяки якому вона зійшла на престол. За легендою імператриця сама накреслила ескіз і дала оцінити Антоніо Рінальді, який незабаром став архітектором палацу. Оброблена гранітом була нижня частина петербурзького палацу. Інша частина палацу була також прикрашена цим матеріалом. Для будівництва «Мармурового палацу» використовували 32 види мармуру. Білий мармур був завезений з Італії, а частина мармуру для палацу добували близько Онезького і Ладозького озер.

На сьогоднішній день Росія має великі запаси мармуру. На Уралі поклади природного каменю відрізняються монолітністю і потужністю. Матеріал є довговічним і стійким до погодних умов.

Для сучасних інтер’єрів мармур застосовують всюди. Традиційно виконані з мармуру розкішні стільниці, підвіконня, балюстради, колони, стіни, сходи. Час, проведений біля каміна, який облицьований мармуром, є прекрасним антидепресантом.

Перевагою матеріалу є його широка кольорова гама. Він буває кольоровий і білий. Кольоровий являє собою всі відтінки сірого, жовтого, рожевого, червоного, блакитного, сірого і різне поєднання цих кольорів. Також цього матеріалу характерні прожилки, які представляють собою невеликі тріщини, заповнені природними цементами.

За текстурою мармур розрізняють середньо, дрібно і грубозернистої (шаруватої) різновиду.

Особливості мармуру

  • Легкість в обробці;
  • Довговічність і міцність;
  • Водонепроникність;
  • Стійкість до впливу температурних перепадів.

Дуже багато компаній пропонують великий спектр послуг з обробки натурального каменю, і в тому числі і мармуру. Коли ви захочете прикрасити мармуром інтер’єр свого будинку, то слід звернутися до професійних фахівців своєї справи – в нашу виробничу компанію.