У чому полягають переваги такого каменю, як мармур?

У чому полягають переваги такого каменю, як мармур? фото

Дата публікації:

Про функціональність мармуру написані тисячі статей, тому в цій ми відразу перейдемо до опису його переважних характеристик.

Безперечно, однією з них є його рівна поверхня. Використовуючи величезні мармурові плити дуже легко досягти ідеальної горизонтальній поверхні. Те ж стосується і використання шматочків мармуру при викладанні мозаїки – вони прекрасно стикуються один з одним, створюючи всю ту ж рівну площину.

Мармур – суперстійкий матеріал. Давно відомо, що він міцніше бетону і каменів інших порід, винятком лише служать магматичні породи на зразок граніту, базальту та ін. Він відрізняється унікальною цілісністю. Тобто, свердлячи в плиті діру, не бійтеся, що підуть тріщини. Мармур важко подряпати, неможливо протерти, він не розшаровується, з нього не вибиваються шматочки.

Незважаючи на свою міцність, мармур піддатливий для обробки. Напевно ви бачили чимало мармуру, прикрашеного вигадливим різьбленням і дрібними вирізаними деталями. Не турбуйтеся – такий виріб не менш надійний, ніж монолітна мармурова плита.

Мармур «байдужий» до вологи, пилу, бруду. Це робить його одним з найпопулярніших матеріалів для облаштування громадських приміщень (підлоги, сходи, поручні, підвіконня), приватних будинків (ванні кімнати і кухні), басейнів і т.д.

Мармур – прекрасний засіб звукоізоляції і віброізоляції. Саме тому так часто мармурове оснащення зустрічається на станціях метро, в величезних концертних залах. Прикрашаючи своє житло цим прекрасним природним матеріалом, можете бути впевнені в його здатності гасити гучні звуки і вібрації.

Мармур через свою стійкість зберігає ідеальний стан на протязі десятиліть. Тому прикраса будинку мармуром – не тільки блискуче декоративне рішення, а й раціональне вкладення грошей. Крім того, що він залишається міцним довгий час, не змінюється і його зовнішній вигляд. Камінь не тьмяніє, не змінює колір, не мутніє, не вигоряє.

Мармур прекрасно зберігає температуру, не пропускає вологу. На відміну від дерева, він не зсихається, не покривається грибком, пліснявою, не вбирає запахи. Залишаючись екологічно чистим, мармур має масу переваг перед іншими природними матеріалами.

Однак варто пам’ятати – мармур сприйнятливий до деяких хімічних речовин. Тому будьте обережні, використовуючи рідини, що містять кислоти (соки, напої, хімічні сполуки, чистячі засоби).