Основні властивості і характеристики граніту

Основні властивості і характеристики граніту фото

Дата публікації:

Граніт в перекладі з латині означає зерно. Granum – натуральний камінь, який представляє собою, кислу інтрузивну породу магматичного походження з дуже щільною, твердою і міцною структурою. До різновидів гранітів можна віднести сієніт і діорит, лабрадорит і моноцит, ташеніт і гранітогнейси. Його міцність на стиск витримує тиск до 250 МПа, що вдвічі перевищує міцність мармуру, а маса в об’ємних одиницях становить 2,7 т/м.

Всі ці різновиди натурального каменю утворилися після вивержень вулканів і викидів магми, яка при витіканні заповнювала порожнечі в земній корі. Виходить, що після повільного охолодження на великих глибинах і при високому тиску товщі землі ці застиглі ділянки пройшли хорошу кристалізацію і придбали чітку повнокристалічну і яскраво виражену гранобластовую структуру.

За своєю структурою граніт володіє незначною пористістю з характерними мінеральними компонентами. Величина зерен, з яких складається мінерал, підрозділяється на три структури:

  • Дрібнозернисту з зерном близько 2 міліметрів;
  • Середньозернисту з зерном 2-5 міліметра;
  • Грубозернисту з зерном більше 5 міліметрів.

Від структури зерен будуть залежати будівельні властивості даного натурально каменю. Зі шкільного курсу фізики легко збагнути, що граніт з дрібнозернистою структурою матиме кращі характеристики міцності, а значить і його довговічність буде вище.

Якщо розглядати склад граніту в процентному співвідношенні, то 60-65% складе польовий шпат, 20-30% кварц і 5-10% біотит, мусковіт і в окремих випадках рогова обманка. Межа міцності при випробуваннях на розтяг, вигин і зріз становить 5-10% від максимального значення міцності при його стисненні – 250 МПа і більше. Масивна і рівнозерниста структура одна з найпоширеніших у природі варіантів породи.

До чудових властивостей граніту можна віднести його високу морозостійкість, водонепроникність і довговічність. Цей прекрасний натуральний камінь має багату гаму барв. По виду переважаючого забарвлення польового шпату, граніт може мати рожевий, зелений, жовтий, сірий, червоний, чорний та інші відтінки кольорів веселки.

Камінь відмінно піддається поліровці і завдяки цьому знайшов своє широке застосування ще в давнину. Унікальність фактури і декоративні якості матеріалу визначили його застосування в облицюванні колон і балконних галерей, для оздоблення сходів і в монументальній скульптурі.