Властивості натуральних каменів, які особливо цінуються

Властивості натуральних каменів, які особливо цінуються фото

Дата публікації:

«Історія, що застигла в камені», – так дуже часто називають скульптури і будови, виконані з натурального каменю. Чому ж архітектори і скульптори так цінують його?

Кожен з нас хоча б раз у житті відвідував в рамках екскурсій старовинні замки, храми, костели або ж милувався архітектурними шедеврами на фотографіях. І всі звертали увагу, що ці величні споруди завдяки кам’яної обробці виглядають особливо урочисто, вишукано і навіть шикарно. Натуральний камінь в інтер’єрах і екстер’єрі – популярний дизайнерський хід.

І якщо раніше природний камінь використовували тому, що тільки він і був під рукою, то у сучасних архітекторів вибір будматеріалів воістину величезний. Однак вони знову і знову звертаються до найстаршого і випробуваного матеріалу – натурального каменю.

Пояснення такого вибору просте – камінь довговічний, дуже міцний і красиво виглядає. А сучасні способи обробки каменю дозволяють створювати справжні витвори мистецтва з цих твердих порід.

Дозволити собі використовувати натуральний камінь для прикраси житла зараз може будь-хто. На сучасному будівельному ринку вам запропонують багатий вибір порід і сортів. Популярними, як і сотні років тому, залишаються мармур і граніт.

Плитка для підлоги та облицювання будівлі, тротуарне покриття і бордюри, оздоблення басейнів і камінів, виготовлення сходів, поручнів, статуй, пам’ятників, стільниць – спектр застосування безмежний. Предмети з каменю відразу привносять в інтер’єр елементи шикарного життя, вишукані класичні риси.

Натуральний камінь отримав таку популярність в наш час, що знайти вироби з нього або ж купити цілісний шматок для подальшого виготовлення потрібної речі не складає труднощів.

Завдяки надміцної текстурі, податливості при обробці, стійкості до впливу зовнішніх факторів граніт і мармур особливо часто використовують при виготовленні меморіальних плит, пам’ятників, надгробків. При цьому природні особливості граніту і мармуру дозволяють створювати індивідуальні, неповторні, унікальні речі.

Сучасні фірми з виготовлення ритуальних атрибутів можуть запропонувати стандартні плити і надгробки за індивідуальним замовленням. Завдяки піддатливості каменю на нього легко наносити написи, малюнки, прикрашати різьбленням, наносити фарбу і навіть фотографії. Догляду такі плити практично не вимагають, а первісний вигляд зберігають довго.