Властивості, характеристики, сфери використання граніту

Текстура граніту масивна з незначною пористістю, і для неї характерно паралельне розміщення мінеральних компонентів. За величиною зерен розрізняють три структури:
- Грубозерниста – більше 5 мм;
- Дрібнозерниста – до 2 мм;
- Середньозерниста – від 2 до 5 мм.
При будівництві зернистість впливає на властивості порід граніту – чим дрібніші зерна, тим довговічніше порода і характеристики.
Існують породи граніту:
- Діорити;
- Габро;
- Моноцити;
- Граніт;
- Лабрадорити.
Такі породи міцні, щільні, декоративні і чудово піддаються поліровці. Об’ємна маса для граніту – 2,6-2,7 т/м, а його пористість становить не менше 1,5%. Однією із затребуваних структур граніту є рівнозерниста.
Основний фон граніту переважає забарвленням польового шпату – зеленої, червоної, жовтої, рожевої. Граніт застосовують в різних видах будівництва, в монументальній архітектурі.
На сприйняття архітектурної споруди впливають текстура і колір різних порід каменю. Композиції з каменю включають тільки 2-3 кольори. Сьогодні в архітектурі застосовують монохромні композиції, де нерозчленовані площини облицьовуються каменем однакового кольору.
Велика роль відводиться фактурній обробці каменю. Облицювання поділяють за фактурою поверхні каменя:
- Гладка матова;
- Полірована;
- Пиляна;
- Точкова;
- Шліфована;
- Колота.
Шліфовану і лощену застосовують для зовнішніх поверхонь великих площ. Це фактура черепашнику, пористих вапняків. Лощена фактура використовується при будівництві парапетів.
«Скеля» застосовується в стилобатах і монументальних будівель. Фактура «скелі» утворюється на масивних елементах з великою товщиною 150 мм. Для монолітних стін застосовують єдину обробку площини. Застосовується і тонша фактура.
Граніт використовують не тільки для обробки будівель, але застосовується і в приватному будівництві. Сьогодні до використання натурального каменю вдаються багато будівельників, особливо для приватних будинків. Головною перевагою матеріалу є довговічність і краса. І підтвердження цьому тисячі будівель в цілому світі.
Одним з недоліків матеріалу вважають його вагу. Але це не є вагомою причиною для того, щоб відмовитися від такого будівельного матеріалу. Тому для кожного випадку необхідно проводити індивідуальні розрахунки, враховуючи при цьому матеріал стін, висоту будівлі, породу каменя.