Продаж і виготовлення ритуальних скульптур

Пропонуємо увічнити пам’ять покійних і замовити ритуальну скульптуру в каменеобробному заводі «Антік». У каталозі ви можете ознайомитися з нашими готовими роботами, і купити цікавлячий барельєф, горельєф, гранітну або мармурову одиночну скульптуру, композицію для надгробку, меморіального комплексу, склепу. Якщо ви не знайдете варіант, який вам би підходив, то зв’яжіться з нашими майстрами – можливе виготовлення під замовлення на основі начерків або побажань замовника.

Традиція установки ритуальних скульптур в якості надгробків

Перші конструкції, що нагадують скульптури замість звичайних каменів або плит, встановлювалися вже в 8-9 століттях до нашої ери. У Європі в 14 столітті завдяки інтересу до античної культури починає формуватися традиція установки на могилах покійних скульптурних композицій. Найчастіше використовувався сланець, мармур. Оскільки граніт було складно і дорого обробляти, то його використовували набагато рідше. Пам’ятні фігури і бюсти з бронзи, як і мармурові статуї у вигляді ангелів стали своєрідною ритуальною традицією.

Майстри каменеобробного заводу «Антік» пропонують наступні види ритуальних скульптур:

 • Барельєфи, горельєфи
  В барельєфах з плити (фон) об’ємні фігури і елементи виступають менш ніж на половину від свого об’єму, а в горельєфа – більш ніж на половину. Для прикраси стін склепу або в надгробній плиті, меморіалі тематика може бути різною – ангели, сцени з біблії, а також сцени, пов’язані з роботою, справою всього життя покійного, наприклад.
 • Погруддя і статуї з каменю
  Погруддя – скульптура людини, виконана по груди. Зазвичай бюст встановлюється на п’єдестал, рідше – на надгробок або перед ним. Замість бюста ви можете замовити виготовлення скульптури в повний ріст – стоячи або сидячи. В Україні рідко коли виготовляють окремо стоячі скульптури – частіше віддають перевагу саме погруддям з каменю.
 • Бронзові скульптури, погруддя
  Крім каменю для ритуальних бюстів може використовуватися бронза. Це довговічний сплав, стійкий до атмосферного і механічного впливу. Статую зберігає блиск протягом тривалого часу, і не вимагає спеціального догляду.
 • Гранітні, мармурові скульптури
  Різні персонажі в ритуальній скульптурі використовуються ще з епохи Відродження. Крім традиційних ангелів зустрічаються плакальниці, тематичні персонажі, які, наприклад, пов’язані з прижиттєвою діяльністю покійного. Також це може бути улюблена тварина покійної людини. У православ’ї не схвалюється установка скульптур римської, давньогрецької релігії на могилах, хоча і такі варіанти іноді зустрічаються.

З чого виготовляються ритуальні скульптури?

Класична ритуальна скульптура виготовляється майстрами компанії «Антік» з мармуру. Ця осадова гірська порода добре піддається обробці, дозволяє відтворити найдрібніші деталі. Камінь довговічний, не руйнується під дією опадів.

Не менш затребуваним є граніт. Це більш твердий камінь, ніж мармур або піщаник, тому і обробляти його складніше. Відповідно, вартість гранітної ритуальної скульптури буде вище.

З металів в ритуальній скульптурі використовується тільки бронза. Попередньо створюється форма, потім виконується лиття сплаву. Металеві бюсти довговічні, стійкі до зовнішніх негативних впливів. У рідкісних випадках робляться скульптури з кованого металу, такі вироби ви також можете замовити у нас.

Чому варто звертатися в «Антік»?

Якщо ви вирішили встановити на могилу рідної і близької людини ритуальну скульптуру, то майстри «Антік» готові запропонувати різні варіанти виготовлення під замовлення. Робота з каменем сама по собі є складною, а в ритуальній сфері складність зростає багаторазово. Адже потрібно не просто домогтися зовнішньої схожості, а й передати в камені характер, емоції, характер людини, «вдихнути» в нього життя, щоб кожен раз, коли рідні будуть приходити на могилу, вони могли б відчувати присутність покійного. У нас працюють досвідчені скульптори, які зможуть створити відповідну перерахованим вище вимогам ритуальну скульптуру.

Вартість і терміни робіт обумовлюються в індивідуальному порядку з кожним клієнтом. Для уточнення питань, що цікавлять телефонуйте за вказаним телефоном.