Виробництво і обробка граніту «Антік»

Каменеобробний завод «Антік» займається виробництвом і обробкою граніту, а також виготовленням виробів з каменю будь-якої складності. Компанія займається розробкою родовища «Лугове» в Житомирській області.

Виробництво граніту включає в себе розбирання монолітів на блоки, відділення, транспортування і завантаження відходів і блоків. При цьому вся складність полягає в тому, що процес його видобутку ні в якому разі не повинен змінити його природних якостей.

Ріжуть кам’яні породи за допомогою машини з кільцевими фрезами, ріжучими дисками або врубовими машинами. Вони застосовуються для видобутку як м’яких, так і середніх за твердістю каменів.

Застосовуються також буроклиновий, ударно-врубовий і буропідривний способи видобутку. Вони грунтуються на руйнуванні кам’яних порід за допомогою ударів або вибуху. Останній, до слова, не дуже добре впливає на камінь, але залишається найдешевшим. Виробництво граніту завершується маркуванням, обробкою каменю, і подальшим відвантаженням.

Сучасна обробка граніту дозволяє створювати 7 основних видів його фактури:

  1. Полірована: предмети відображаються, як в дзеркалі;
  2. Матова: повністю виявлений малюнок каменю, але немає блиску;
  3. Шліфована: створюється рівномірна шорсткість лицьового шару;
  4. Колота: імітується природний розкол породи;
  5. Пиляна: нерівномірна шорсткість каменю створюється за допомогою дискової пили;
  6. Термооброблена: поверхня – шорстка (перепади – понад 2 мм);
  7. Точково оброблена: нерівномірно шорстка поверхня (створюється рельєф в межах 5 мм).

Камінь, що володіє колотою фактурою з грубим рельєфом, застосовують для облицювання цоколів будівель і монументів пам’ятників. Він підкреслює масштаб і масивність споруд. Товщина плит повинна бути мінімум 100 мм. Колоту структуру має дорожня бруківка.

Шліфування і полірування фактури теж може застосовуватися для облицювання цоколя і фасаду будівлі. У цьому випадку використовується принцип монохромності (одного кольору). При правильному підборі плит може створитися відчуття монолітності, а головне, добре проявляється малюнок каменю. При цьому колір – червоний, або сірий – не має значення.

Пиляна фактура граніту використовується для облицювання підлоги, щоб вони не сильно ковзали. Термооброблена поверхня, як і точково оброблена, підходить для внутрішнього облицювання стін. Матова і полірована – для стільниць, різних елементів декору.

В кожному окремому випадку майстри «Антік» радять застосовувати певний тип обробленої поверхні граніту.

Щоб замовити оптом і в роздріб гранітні плити, сляби або вироби з каменю, достатньо зателефонувати менеджерам підприємства або зробити он-лайн заявку. Можлива доставка в будь-яку точку України.

Мармурова досконалість: ручна робота плюс ЧПУ

Завершеності і гармонійності мармуру надають майстри-каменерізи. Вони розкривають красу і глибину зрізу каменю, якого б кольору вона не була.

У Стародавній Греції його обробляли вручну. Сьогодні створені спеціальні фрезерні верстати з ЧПУ, але деякі технологічні процеси як і раніше здійснюються без застосування техніки. Наприклад, майстер самостійно переносить зображення з фотографії на пам’ятник, хоча і в цій операції ручну роботу поступово витісняє лазер.

Обробка мармуру може виконуватися на ультразвукових каменеобробних верстатах. На них зручно робити різні отвори, в тому числі з фасками. Повсюдно використовуються гідро-обробні верстати, коли в процесі різання під великим тиском подається струмінь води. Водна різка дозволяє виготовляти високоточні вироби: розетки, панно, мозаїку.

6 видів обробленого каменю

Шліфування та полірування підкреслюють природну красу мармуру. Блискучий камінь за типом обробки ділиться на:

  1. Шліфований
    У нього – матова, трохи тьмяна поверхня, зате такий камінь не ковзає;
  2. Полірований
    Блискуча глянцева поверхня відображає навколишній простір майже як дзеркало. Вона гладка і приємна на дотик;
  3. Пиляний
    Малюнок добре проявився, а поверхня при цьому нерівномірно шорстка, оброблена ультразвуком;
  4. Термооброблений
    Поверхня шорстка, проглядаються сліди лущення. Такий камінь міцний і не вимагає особливого догляду;
  5. Точково оброблений
    За допомогою точкового методу з грубої брили можна зробити навіть витончену кам’яну квітку;
  6. Штучно зістарений мармур
    Метод бучардування (штучного старіння) дозволяє надати сучасному виробу старовинний вигляд.

Обробка мармуру і дизайн 3D

Всі 6 видів обробки мармуру в своїй повсякденній роботі використовують фахівці каменеобробного заводу «Антік». А сучасні верстати дозволяють їм виготовляти з білого мармуру або будь-якого іншого виробу самого різного рівня складності.

До того, як замовлення буде виконано, клієнт може побачити майбутню роботу на комп’ютері. Виріб на екрані буде об’ємним, тому його можна добре розглянути з усіх боків. Телефонуйте менеджерам компанії, щоб уточнити деталі співпраці. Тільки в «Антік» ціни на якісно оброблені мармурові вироби не включають накруток посередників.