Порядок дій при обробці фасадів каменем

Порядок дій при обробці фасадів каменем фото

Дата публікації:

Облицьовувати фасад будівлі можна як повністю, так і конкретні ділянки споруди. Для цього використовують як оброблений, так і натуральний камінь з неправильними формами. Для кожної будівлі, в наш час, можна вибрати обробний камінь як за стилем і фактурою, так і по необхідної функціональності.

При бажанні, можливо, комбінувати природний камінь з декоративними вставками, для додання індивідуальності будівлі. Якщо вірно вибрати матеріал і за технологією його укласти, то він практично не вимагає догляду. Бажано, якщо всю роботу здійснюватиме кваліфікований робітник, з дотриманням технології.

В першу чергу проводять підготовчі роботи. Необхідно перевірити площину стіни за допомогою виска, на наявність нерівностей, що б вирівняти їх. Цей етап робіт передбачає розмітку стіни від кутів і плоских ділянок, до прорізів і різних виступів. Розмічають осьові лінії від козирка даху до фундаменту.

Фасад з каменюДалі, до поверхні стіни прикріплюють по вертикалі спеціальні рейки, з проміжком 15 см, на них наносять ризики рядів. Таким чином, монтується своєрідна сітка для укладання плит з природного каменю. Якщо ж Ви вирішили кріпити камінь на дужки або гаки, то спочатку потрібно вмонтувати в стіну частини кріплення.

На спеціалізованих верстатах в цеху, проводять підготовку кам’яних плит, в них робляться поглиблення для кріплення, після їх розкладають по розмірності і окрасу, і пронумеровують.

Також у Вас є можливість вибрати ту фактуру каменю, яка Вам більше подобається. Вибір фактури впливає на монтаж і подальше вирівнювання щілин в проміжках плит, тому використовується розчин цементу.

Самий нижній ряд плит повинен спиратися на край стрічкового фундаменту, або на кромку бетонного блоку, в разі, якщо присутній стовпчастий фундамент.

При використанні великих плит з природного каменю, для ґрунтовного з’єднання з фундаментом, використовують спеціальні кріплення, у вигляді якоря або Т-образні штирі. Їх кріплять так, щоб зовні їх було невидно, і замазують розчином в певній консистенції.

При установці плит з натурального каменю, слід дотримуватися певну черговість установки плит. Спершу, камінь прикладають до сухої стіни і намічають місця під кріплення відповідно до вже вбудованим кріпленням в плиті. Технічні отвори в стіні під кріплення виконують спеціальним інструментом, далі намазують цемент і укладають кам’яну плиту, надають правильне розташування. За допомогою спеціальних піронів, з’єднують плити один з одним. Після укладання одного ряду плит, заповнюють порожнечі, приготованою сумішшю.