Оренда поминальних кафе в Києві і Україні

Поминальні обіди – невід’ємний атрибут похорону, їх роблять відразу після поховання спочилого, а також через дев’ять, сорок днів і через рік. Залежно від традицій дати можуть змінюватися, додаватися. Під час трапези рідні і близькі не тільки куштують їжу, але і моляться за упокій і спасіння душі, згадують про померлого, висловлюють пам’ять і повагу. Ритуальний обід можна робити вдома, але багато хто замовляє трапезу в кафе або їдальнях.

У нас ви можете замовити поминальний обід на необмежену кількість персон. Вартість трапези розраховується виходячи з числа присутніх і замовлених страв. Ми пропонуємо стандартні обіди, рекомендовані християнськими канонами, але ви також можете замовити трапезу відповідно до традицій інших віросповідань або побажань померлого. Сервірування, якість страв та обслуговування буде забезпечено на вищому рівні. У нас доступні ціни на обіди, ви можете зробити замовлення на обслуговування в інших регіонах України.

Традиції поминальних обідів

Кожен поминальний обід має свої особливості та нюанси і це відноситься не тільки до пропонованого меню, а й пов’язане з традиціями сім’ї, віросповіданням тощо Однак є кілька правил, яких слід дотримуватися в більшості випадків:

 1. Під час ритуальної трапези не можна голосно розмовляти, необхідно вести себе скромно, не сваритися.
 2. При вживанні спиртних напоїв не можна цокатися, вимовляти тости, які не стосуються покійного.
 3. Одне місце за обідом має закріпитися за померлим чоловіком, це показує, що при житті за ним сидів би саме він, на стіл встановлюють його портрет.
 4. На місце для покійного встановлюють порожню тарілку з приладами, чарку з напоєм (горілка, вода і т.д.), на яку кладуть шматочок хліба. Під час обіду використовуються тільки ложки.
 5. Віруючі перед початком трапези запалюють свічку і читають молитву. Після закінчення обіду всі розходяться, не прощаючись.

Важливо пам’ятати, що їсти трапезу на могилі покійного в день похорону не можна, робити це треба після приїзду з кладовища. Якщо раніше традиції забороняли сідати за стіл, поки не буде проведено повне обмивання усіх присутніх, а також помиті підлоги і замінена одяг, в якій близькі були на кладовищі, то сучасні ритуали спростилися: сьогодні досить просто помити руки перед їжею.

Враховуйте, що бути присутніми на обіді можуть тільки запрошені люди, не можна самостійно прийти і сісти за стіл.

Особливості поминального меню

Розповімо про православних стравах, які традиційно виставляються практично завжди в нашій країні, але ми також враховуємо традиції представників іншої віри.

Головна страва – кутя, з неї починається ритуальна трапеза, нею ж вона і закінчується. У кутю обов’язково входять зерна (пшеничні або рисові), а також мед: перші символізують воскресіння, другі кажуть про солодке життя, яке буде супроводжувати померлого в царстві небесному.

Інша їжа також може нести певний сенс. Наприклад, млинці – це символ добового кола, що говорить про те, що після заходу буде обов’язково світанок. Їх їдять з медом перед основними стравами.

Один з обов’язкових атрибутів: гарячий суп. Пар, який піднімається з тарілки, допомагає піднестися душі померлої людини до Бога. Використовують борщ, щі, суп з локшиною.

Як гарнір багато віруючих їдять ячну або пшеничну кашу, вони символізують силу. Крім цього, на стіл виставляються:

 • Яйця;
 • Котлети і голубці;
 • Відбивні і риба;
 • М’ясні та сирні нарізки;
 • Салати з овочів, квашена капуста, вінегрет.

Часто подають холодець, особливо, якщо поминальний обід проходить вдома. На завершальному етапі куштують десерти, можна використовувати випічку, печива, цукерки, але не можна тістечка і торти. З напоїв виставляють узвари, компоти, кисіль.

Остаточне меню обов’язково узгоджується з замовником, з нього можуть бути видалені або додані інші страви.

Що ми пропонуємо

Замовлення ритуальної трапези у нас, це:

 • Великий вибір кафе і столових поблизу вашого будинку, кладовища, крематорію.
 • Поминальні зали різної величини, місткістю від декількох чоловік до 100 і більше гостей.
 • Пропонуємо місця тільки зі зручними під’їздами і наявністю парковки.
 • Вибір поминального обіду в залежності від наявного бюджету і віросповідання.

Маємо великий досвід в організації поминальних обідів і надаємо додаткові ритуальні послуги: продаємо пам’ятники і квіти, надаємо музику і транспорт, послуги відспівування, організуємо доставку вантажу 200, надаємо юридичні консультації. Створимо максимально комфортні умови для прощання з коханою людиною, тим самим, сподіваємося, кілька зменшимо вашу біль втрати.