Корисні поради – як вибрати якісний пам’ятник

Корисні поради – як вибрати якісний пам’ятник фото

Дата публікації:

На превеликий жаль, нас залишають дорогі нам люди, і вже так повелося, їх близькі в пам’ять про них замовляють і встановлюють пам’ятники з граніту, які виглядають більш естетично, ніж надгробки з дерева або непривабливого металу, та й якість цих матеріалів часто підпадає під вплив погодних умов. З таким матеріалом, як граніт, справа йде зовсім інакше. Але при виборі такого пам’ятника необхідно керуватися деякими правилами.

По-перше, замовляти гранітні пам’ятники варто виключно у виробників. Так як в нинішній час економічної кризи, кожен намагається заробляти, як може. Найчастіше Ви не зустрінете представника виробництва на ринку за продажем пам’ятників, а варто звернутися до оголошень в газетах, де вказані телефони і адреси офісів і виробників. Та й ціну, спекулянти накручують в два, а то і більше разів.

По-друге, на що потрібно звернути увагу – це тріщини. Граніт досить дорогий матеріал для пам’ятників, який в силу своєї природності схильний до розтріскування. Адже вартість зовсім за маленький надгробок буде в районі 1200 грн, не кажучи про ціну за цілий меморіальний комплекс. Погодьтеся, платити такі гроші за брак, це досить необачно. Тому, при покупці пам’ятника зверніть увагу на наявність тріщин.

Третім пунктом, буде якісний граніт. Роблячи замовлення, знайте, що першим сортом каменю володіє “Букинське” габро, воно має деякі відмінності від інших різновидів граніту. Wе:

  • Дрібнозернистість, за винятком базальту;
  • Рівний і однотонний чорний колір;
  • Не має прожилок іншого відтінку;
  • Вартість його на третину більше, ніж за інший камінь.

Тому, обов’язково обговоріть цей важливий момент з виробником.

І останньою, четвертою порадою, буде вибір породи граніту. Кожна порода граніту відрізняється не тільки за якістю, але і за вартістю.

Недобросовісні продавці часто продають нерозбірливому покупцеві, пам’ятники з дешевого каменю за високою ціною. Наприклад, граніт “Лезники” на порядок дорожче, ніж такий різновид, як “Симон”, а за зовнішнім виглядом вони практично не відрізняються. Тому, краще знати, як виглядає більш дорогий камінь, щоб не переплачувати гроші.

Ось основні кілька порад, які зможуть допомогти Вам при виборі гранітного пам’ятника, та й заощадити Ваші кошти.