Переваги гранітних бордюрів

Переваги гранітних бордюрів фото

Дата публікації:

Бордюр гранітний, безумовно, є вкрай важливим елементом оздоблення дорожнього полотна. Цей виріб розроблено для відділення пішохідної доріжки, газонів і зелених насаджень від проїжджої частини доріг і вулиць.

Гранітний бордюр володіє унікальними характеристиками:

  • Ергономічністю;
  • Багатством кольору і фактур;
  • Екологічністю, оскільки це природний камінь;
  • Стійкістю до агресивного впливу ззовні;
  • Водонепроникністю;
  • Високою стійкістю до стирання, стиску і тертю;
  • Довговічністю;
  • Привабливим зовнішнім виглядом.

Сьогодні, бажання придбати гранітний бордюр стає більш ніж виправданим, оскільки він є чудовою альтернативою бетонним конструкціям, які в порівнянні з ним вкрай недовговічні. У великих містах прогресує позитивна тенденція, міська влада прагнуть замінити застарілі поребрики на гранітні бордюри, продовжуючи тим самим термін служби дорожнього покриття, запобігаючи виникненню небезпечних ситуацій на проїжджій частині і вулицях, надаючи міським площам естетичний і акуратний вигляд.

Термін служби граніту значно перевищує довговічність інших матеріалів, що застосовуються в будівництві, по здатності чинити опір циклам температурних перепадів, вібрації, тиску і ударних навантажень, окислювальним атмосферним процесам.

Останнім часом значення цих характеристик багаторазово зросло. Це пояснюється сучасним станом навколишнього середовища, що істотно підсилює окислювальні процеси, які руйнують не тільки будівельні матеріали, а й інші вироби з природного каменю за винятком гранітних. Пам’ятники архітектури руйнуються прямо на очах, що надає вирішенню про придбання гранітного бордюру вагомі аргументи.

Змінився, в останні роки, клімат збільшив перепади температур і відтепер їх середньорічна кількість становить 20-25 циклів. Бетонні матеріали мощення мають стійкість в 200 циклів і мають термін служби 3-5 років. Руйнування плиток бетонної поверхні починається вже через 2 роки, що порушує зовнішній вигляд мостових, викладених бетонними поребриком і бетонною плиткою вже на початку експлуатації.

Якщо розкласти вартість гранітного бордюру і гранітної бруківки на термін експлуатації цих матеріалів, вигода більш ніж очевидна, оскільки при якісному укладанню працює правило «зробив і забув».