Натуральні камені в будівництві

Натуральні камені в будівництві фото

Дата публікації:

Підлогове покриття з натурального каменю – прекрасне рішення для будь-якого типу споруди. Це надійно, довговічно і красиво. А якщо врахувати, що воно прослужить набагато довше, ніж покриття з будь-якого іншого матеріалу, то це ще й економічно вигідно.

Щоб не помилитися у виборі, слід пам’ятати, що породи каменів бувають трьох видів.

  • Осадові
    Такі камені утворюються внаслідок осадження на землі або в воді різних речовин. Яскраві представники цієї породи: гіпс, доломіт, піщаник, вапняк. Ці камені відрізняються пористістю.
  • Магматичні (вивержені)
    Це результат вулканічних викидів. До таких каменів відносяться анортозити, базальт, граніти, лабрадорити, габро, туфи і ін.
  • Метаморфічні
    Це породи, утворені під впливом високих температур або тиску. До них відносять мармур, сланці, кварцити.

Кожна порода має свої характеристики, про які слід пам’ятати, затіваючи будівництво або ремонт. Найбільш довговічними є магматичні породи каменів (вони здатні прослужити чверть тисячоліття), трохи менше прослужать осадові (до 150 років), близько століття протримаються метаморфічні.

Натуральний каміньНайбільш часто будівельники й архітектори віддають перевагу мармуру, граніту, сланцям, вапнякам і піщаникам.

Мармур і мармуроподібний вапняк приваблює своєю міцністю, довговічністю, легкістю в обробці, а також неповторним малюнком (прожилки або «кам’яні вени» стали візитною карткою мармуру). Мармур ідеальний для виготовлення стільниць, а також підлогових покриттів. Його люблять використовувати при облаштуванні ванних кімнат і басейнів.

Граніт це крупнозернистий камінь з вкрапленнями кристалів кварцу. Він міцніше мармуру, що робить його ідеальним для вимощення тротуарів та інших зовнішніх поверхонь. Граніт не схильний до впливу природних факторів (дощ, сонячні промені, сніг) і стійкий до пошкоджень будь-якого роду.

Сланець за властивостями нагадує мармур, проте, його структура більш шарувата. Він теж легко обробляється. На відміну від мармуру, сланці більш пористі, тому потребують просочення спеціальними речовинами, які будуть перешкоджати проникненню всередину вологи, непридатні для тротуарів з високою прохідністю.

Вапняки і піщаники не такі стійкі і довговічні, як попередні види каменів, але в будівництві користуються не меншою популярністю. Ці камені прекрасно зберігають тепло і в той же час пропускають повітря, що робить їх особливо цінним матеріалом при укладанні «теплих підлог».