Непрості особливості натурального граніту

Непрості особливості натурального граніту фото

Дата публікації:

Граніт являє собою натуральну породу, яку добувають із самих надр землі. Родовища граніту формувалися довгі роки, по суті, це магма, яка, піднімаючись на поверхню, остигає і кам’яніє. Як відомо, слово “граніт” в перекладі з латинської мови означає “зерно”. І це не з проста. Структура граніту має зернисту будову.

Це дуже міцний матеріал з щільністю не менше 2700 кг/м3, добувати його досить складно. Саме тому граніт досить дорогий матеріал. На вартість виробництва плит з граніту впливає витрачена енергія при видобутку, глибина залягання цього каменю. Спочатку при розробці родовища необхідно визначити з високою точністю місце ділянки видобутку, потім “розкрити” поверхню. Мається на увазі зйом грунту до цієї цінної породи. Найчастіше, глибина залягання граніту дуже істотна.

Граніт дуже важко обробляти, для різання плит з цього матеріалу використовують спеціальні види пил. При різанні гранітних блоків, поверхня матеріалу нагрівається. Щоб цього уникнути фахівці з обробки поливають блоки холодною водою. За одну годину можна розпиляти максимум два квадратних метра граніту.

Після розпилювання йде процес шліфування, який більшою мірою визначає колір, візерунок і красу гранітної плити. На останньому етапі обрізаються зайві кути і частини, обробляються межі каменю.

Різноманітність відтінків залежить від польового шпату. Як правило, граніт має сірий або світлий колір. Справа в тому, що кварц, який входить до складу цього каменю, безбарвний або сірий. Куди менший вплив мають на колір інші мінерали і компоненти граніту.

Сьогодні граніт прикрашає більшість будівель різних міст світу. Цей важливий матеріал використовують для дизайну фасадів, покриття для підлоги. Чи не останню роль граніт грає в інтер’єрах значної частини громадських і державних установ. Варто відзначити, що сучасна обробна техніка здатна обробляти граніт з великою швидкістю.

Таким чином, цей матеріал стає все популярнішим і популярнішим в будівництві. Його можна використовувати як в дорогих особняках, так і в простих будівлях. Часто гранітні блоки застосовують при будівництві доріжок і алей. Останнім часом використання граніту при будівництві стало певним знаком якості.