Надгробні плити: каталог

Купити надгробні плити від компанії «Антік»

Коли найважчий момент в перші дні після відходу коханої і близької людини з життя закінчується, і проходить певний час після похорону, настає пора задуматися про установку ритуальних надгробків. Як правило, крім безпосередньо пам’ятника та огорожі для місця поховання встановлюють надгробні плити.

Каменеобробний завод «Антік» пропонує ознайомитися з каталогом готової ритуальної продукції. У нас ви знайдете приклади стандартних і ексклюзивних плит для одиночної або подвійний могили. Можемо виготовити під замовлення з урахуванням побажань, ескізів.

Призначення надгробних плит

Надгробна плита на могилі виконує відразу кілька функцій:

 • Додатковий фундамент для пам’ятника
  Якщо пам’ятник виконаний з природного каменю, має великі розміри, то під власною вагою він буде згодом просідати. Можливий перекіс в будь-який бік. Плита виступає в якості фундаменту, виключаючи подібні випадки.
 • Завершений зовнішній вигляд місця поховання
  Пам’ятник разом з надгробною плитою виглядають єдиною композицією на могилі. Створюється відчуття завершеності ритуального процесу.
 • Захист від диких тварин
  Бездомні собаки чи кішки на кладовищах нерідко намагаються розрити землю на могилах. Щоб захистити місце поховання близької людини від цього також встановлюють плити.

Застосування надгробних плит в колишні століття мало і практичний сенс. Справа в тому, що раніше надгробні камені могли розміщувати не строго по рядах, а як вийде – особливо, якщо цвинтар при церкві був невеликий, а ховати рідних і улюблених людей десь далеко родичі не хотіли. І, якщо проходили похорони відомої людини, знатної особи, наближеної до влади, то обов’язково в траурній процесії брали участь війська. Проходити повз каменів і пам’ятників в таких випадках було важко, тому замість них стали встановлювати плоскі конструкції врівень із землею, на яких писали всю ту інформацію, що вказувалася і на надгробках.

Залежно від форми існує кілька різновидів плит для могил:

 • Трапецієподібні, що повторюють форму труни.
 • Прямокутні, що повторюють форму могили.
 • Човноподібна, що мають розширення в середній частині.
 • Брущаті.

Найчастіше надгробні плити мають гладку поверхню, але допускається наявність орнаменту, епітафій, як це було прийнято в Київській Русі при похованні відомих особистостей, князів.

Чому саме «Антік»?

Каменеобробна компанія «Антік» пропонує вигідні умови для замовлення готових надгробних плит або їх виготовлення під замовлення:

 • Робота з різним натуральним каменем – мармур, граніт, габро, лабрадорит і ін. Всі породи добуваються виключно в українських родовищах, що дозволяє виключити націнку на камінь при транспортуванні з інших країн.
 • Досвідчені майстри, скульптори, дизайнери – над надгробною плитою працює кілька фахівців, які зможуть створити ритуальну продукцію, що відповідає всім вашим очікуванням.
 • Доставка в будь-яке місто України – можлива відправка в будь-яке місто країни, а також за межі України.

Телефонуйте або залишайте заявку на сайті, і ми зв’яжемося з вами для уточнення питань на замовлення надгробної плити!