Адміністрація Лук'янівського кладовища

Зв'язатися з офіційним представництвом Лук'янівського кладовища в Києві і дізнатися будь-яку інформацію можна за наведеними контактами нижче.

Лук’янівське кладовище: адміністрація, послуги, допомога

Лук’янівський цвинтар належить до одних із найстаріших міських погостів. Його заснували в 1871 році. Спочатку воно прилягало до Кирилівської лікарні, і на ньому ховали тих, кого лікарі не зуміли врятувати або чий вік був уже похилим, і смерть настала від природних причин, але наздогнала в лікарні. Міським кладовищем погост став через сім років, цей статус присвоїли йому офіційно.

Подальша історія розповідає про такі ключові моменти:

  • Наприкінці XIX століття на території кладовища побудували храм Святої Катерини, тут же з’явився невеликий склеп з каплицею, де був похований Стефан Сольський, який займав не останнє місце в керівництві країни. Якийсь час богослужіння і відспівування проводили саме в каплиці, тому що храм серйозно постраждав від пожежі, і його довго відновлювали. Проіснував храм до 1960 року, поки його не демонтували. На його місці в даний час знаходиться меморіал, присвячений героям війни.
  • З 1920 по 1930 роки на Лук’янівському кладовищі ховали репресованих арештантів, а також засуджених до смертної кари злочинців. Тут же поховано чимало відомих особистостей, діячів культури і науки, чиї надгробки збереглися досі.
  • У 1980 році владою було заплановано знести цей погост, створити на його місці парк, однак Комітет історії та культури відстояв кладовище, посилаючись на те, що воно представляє історичну цінність, і на ньому знаходиться чимало пам’ятників, що відносяться до історичної спадщини країни.
  • У 1990-х роках об’єкту присвоїли статус історико-меморіального заповідника. Це означає, що територія його тепер недоторканна. Могили нікуди переноситися не будуть, але й нові поховання робити не можна, за винятком сімейних.

Багато вчених проводять тут дослідження, вивчають поховання, їх історію. Тут навіть проводять офіційні екскурсії з екскурсоводом, який розповідає багато цікавих фактів, показує цікаві могили, пам’ятники, розповідає про померлих, які встигли прославитися за життя.

Послуги на Лук’янівському кладовищі

Компанія «Антік» працює на Лук’янівському та інших кладовищах, пропонує широкий спектр послуг за прийнятними цінами. Однією з найбільш популярних є виготовлення пам’ятників або їх реставрація. Ми пропонуємо великий вибір монументів, зі стандартних заготовок ми можемо виконати персоніфікований надгробок за допомогою лазерного гравіювання. Написи також можна нанести вручну.

Ми пропонуємо послуги високої якості, великий вибір монументів, кольорів. Крім цього, доступне замовлення індивідуальної розробки пам’ятника. Ми врахуємо ваші побажання, зробимо ескіз, за яким виготовимо монумент. Параметри не обмежені, все залежить тільки від вашої фантазії і фінансових можливостей. Вартість роботи під замовлення розраховується індивідуально, доступно виконання монумента будь-якої складності.

Ми можемо відреставрувати і старий пам’ятник, якщо він потребує ремонту, наприклад, покосився або потьмянів. Для очищення каменю у нас є спеціальне обладнання, за допомогою якого можна зняти наліт, зробити виріб знову відполірованим. Ми відновимо написи та зображення, освіжимо скульптури.

Також ми пропонуємо послуги з організації похорону. На Лук’янівському кладовищі можливо тільки підзахоронювати покійних до родичів, але ми працюємо на всіх погостах, тому можемо допомогти викупити ділянку і провести похорон там. Ми отримаємо необхідні дозволи, забезпечимо транспорт, морг, підготуємо покійного до процедури, проведемо процедуру прощання і поховання, а також знайдемо для вас поминальний зал.

У нас можна придбати вінки та інше ритуальне приладдя, замовити виготовлення труни. Звертаючись до нас, ви довіряєте професіоналам. У нас діють низькі ціни, ми надаємо клієнтам знижки та індивідуальні умови.