Особливості та гідності каменю лабрадорит

Особливості та гідності каменю лабрадорит фото

Дата публікації:

Лабрадорит – це основна магматична гірська порода, різновид анортозиту. У своєму складі містить велику частину плагіоклазу, який називається лабрадором, з малим вмістом піроксенів і рудних матеріалів (5-7%). Назвою даний природний матеріал зобов’язаний півострову Північної Америки Лабрадор, де і була виявлена перша знахідка. Як стверджують деякі джерела, знайдений цей матеріал був в Канаді в 1770 році. Лабрадорит в природі зустрічається сірий, темно-сірий і майже чорний.

Полірований лабрадорит відрізняється в основному ірізаціею синього, жовтого і рідко червоного кольорів. Іризація надає неймовірний ефект, надаючи каменю певну загадковість і містичну силу. Ймовірно, тому даному каменю приписують якісь магічні властивості, як і кварциту.

Існує думка, що він відганяє від людини негативну енергію, захищаючи його. Багато, також, впевнені в тому, що камінь здатний пробудити в кожній людині його таємні можливості, і що він сприяє розвитку інтуїції. Інакше кажучи, цей камінь має неймовірні метафізичні якості.

Придбати лабрадорит сьогодні не складе труднощів. До речі, до слова, в Україні є одні з найбільших родовищ (Турчинське і Головинське).

Фахівці вважають, що крім вираженої краси каменю, він також володіє відмінними фізичними властивостями. Одне з них – це висока міцність, яка анітрохи не поступається граніту, і ще одне – це стійкість до низьких температур.

За рахунок того, що в лабрадориті абсолютно відсутні частинки кварцу, він добре піддається обробці і його дуже зручно полірувати. Також, хотілося б відзначити ще одну основну властивість даного каменю – це його корозійна стійкість. Саме завдяки цьому, лабрадорит має застосування в монументальному будівництві.

Що ж стосується недоліків, так це те, що в складі каменю є хімічні елементи, які мають вкрай низьку стійкість до атмосферних впливів.

Лабрадорит, крім магічних і фізичних якостей, не обділений також і цілющими властивостями. Багато хто вважає, що даний камінь добре допомагає при захворюваннях очей, ревматизмі, стресових ситуаціях і застуді. Також цей камінь сприяє зниженню артеріального тиску, нормалізує рівень гормонів і регулює метаболізм.