Застосування натурального граніту в будівництві

Застосування натурального граніту в будівництві фото

Дата публікації:

Цей будівельний матеріал відомий людям з давніх часів. Кожен хоч раз милувався старовинними палацами, кам’яними мостами, скульптурами, обелісками з граніту, гуляв по величавим площам, вимощеним каменем. Граніт використовували для будівництва та декору з незапам’ятних часів. Люди швидко оцінили його міцність і універсальність. А ось сам термін «граніт» з’явився тільки в 16 столітті, їм позначали зернисту гірську породу.

У сучасній архітектурі граніт використовують дуже часто.

  1. По-перше, це дуже міцний, а значить і надійний будматеріал;
  2. По-друге, він дуже гарний, що робить спектр його використання вкрай великим;
  3. По-третє, граніт практично не сприйнятливий до перепадів температур, витримує пекучі сонячні промені, дощові потоки, тріскучі морози.

Все це означає, що споруди або вироби з граніту прослужать довго. Що називається – на століття. У той же час граніт легко піддається обробці. Завдяки сучасним будівельним пристосуванням з нього можна робити як типові, так і абсолютно унікальні дизайнерські речі.

Натуральний гранітЗалежно від способу обробки граніт можна застосовувати практично на всіх об’єктах.

Вишукано і респектабельно виглядають доріжки, гранітні бордюри, зовнішні сходи і сходові поручні з граніту в заміських будинках або офіційних установах.

Не менш вдалим буде варіант облицювання будівлі гранітом. В цьому випадку будинок не тільки приголомшливо виглядає, але і отримує додаткову волого і теплоізоляцію.

Використовувати граніт всередині приміщень – вдалий дизайнерський хід. Каміни і масивні камінні полиці, вази і статуї, внутрішні фонтанчики, басейни, сходи – перераховувати можна нескінченно. Чи потрібно говорити, що шляхетний вид цього каменю автоматично зводить інтер’єри, в яких він використаний, в розряд вишуканих?

Гранітні деталі підкреслюють статус господаря будинку, його респектабельність, а також видають такі риси характеру, як надійність і прихильність до класики.

Вироби з граніту служать дуже довго. Навіть в самому жвавому місці гранітні доріжки можуть прослужити більше 400 років! Невразливість до природних стихій і надміцність вже давно зробили граніт незамінним будівельним матеріалом. А якщо мова йде про створення неповторного, дизайнерського проекту, то сумніви і зовсім відступають – потрібно використовувати граніт.