Вибір каменю для виготовлення пам’ятника

Вибір каменю для виготовлення пам’ятника фото

Дата публікації:

Граніт є міцним і парадним каменем, з якого виготовляють пам’ятники. Даний камінь практично не має недоліків, завдяки чому, надгробки ніколи не втратять свої характеристики. До складу такої гірської породи, як граніт, входять кілька матеріалів – слюда, кварц і шпат. Ця порода вважається найпоширенішою на нашій планеті. Подібний камінь може мати саме різне забарвлення. На колір впливає мінеральний склад.

Крім цього меморіальні комплекси виготовляють і з мармуру, але незважаючи на те, що мармур теж дуже популярний, пам’ятники і надгробки з нього коштують досить дорого. А вся причина в тому, що сьогодні красиві види мармуру, як правило, добувають закордоном, через що на ціну впливає транспортування. В основному, мармур видобувається в таких країнах, як: Італія, Китай, Південна Америка і ПАР.

Гранітні пам’ятники легко шліфувати, а сам матеріал не кришиться, чого не можна сказати про мармурові пам’ятники. Ще однією перевагою граніту є те, що пам’ятники з нього майже не потребують догляду. Наприклад, мармурові пам’ятники уразливі до мастила або жиру – надгробки покриваються плямами і розводами. Крім того, через вплив сонячних променів мармур може потріскатися. У граніту немає подібних недоліків. На таких надгробках потрібно тільки зрідка видаляти пил і бруд за допомогою вологої ганчірки.

Завдяки тому, що граніт володіє високою щільністю, низьким водопоглинанням, морозостійкістю, високою теплопровідністю, а також спротивом стирання, його часто використовують під час будівництва та оздоблення. Велика кількість фундаментних споруд мають основу з граніту. Крім того, його широко використовують при створенні мостів і цокольних поверхів в високих будинках. Гранітну щебінку застосовують в будівництві автодоріг, а багато вулиць складаються з гранітної бруківки.

Гранітополімер – це найвідоміший штучний камінь, який широко використовується під час виготовлення пам’ятників. Все більшої популярності набувають недорогі надгробки з даного матеріалу. Його основою є штучний полімер високої міцності «поліметилметакрилат», який доповнюється гранітною крихтою.

Фізичні якості пам’ятників і надгробків з гранітополімера нічим не поступаються пам’ятників з граніту або мармуру. Плюс до всього, такі надгробки не потребують особливого догляду.

Основною перевагою пам’ятників з гранітополімера вважається легка обробка матеріалу. Адже він не такий крихкий, як мармур, і не настільки твердий, як граніт. Завдяки цьому з’являється можливість виготовляти пам’ятники будь-яких розмірів і форм.