З чого краще всього зробити надгробок

З чого краще всього зробити надгробок фото

Дата публікації:

Бетон, гранітна крихта, метал, мармур – з чого краще робити пам’ятники? Справа смаку і фінансових можливостей. Але якщо ви дотримуєтеся думки, що краще робити один раз і надовго, радимо звернути увагу на такі природні матеріали, як граніт і мармур.

Пам’ятники з мармуру довговічні, тому що цей камінь практично несприйнятливий до температурних коливань, до обмерзання, дощів і прямих сонячних променів. Таким чином, встановлений один раз, він простоїть в незмінному вигляді три-чотири десятиліття. Мармур прекрасно піддається обробці. Саме тому переважна частина декоративних елементів для пам’ятників (хрести, ангели, квіти) вирізаються саме з мармуру. Мармур легко заполірувати, тому навіть найдрібніші деталі, елементи різьблення будуть виглядати дуже акуратно і витончено.

Згодом все ж мармур починає піддаватися зовнішнім впливам. Тому, дбаючи про його довгу службу, можна над пам’ятником облаштувати навіс або козирок. Також не завадить раз на рік обробляти поверхню пам’ятника кристалізуючим кальцій речовиною. Це зробить мармур ще міцніше і несприйнятливим до забруднення. Нагадуємо, що мармурові поверхні чутливі до кислотовмісних речовин. Плями від таких залишають тьмяні розлучення, які неможливо усунути.

Ціни на пам’ятники з мармуру дуже різняться. В Україні кар’єрів з видобутку цього каменю вкрай мало. Переважна його частина – імпортований з-за кордону товар. Кращою якістю характеризується деякий турецкий камінь, частіше – російський. Найкращим вважається італійський. Але і ціна у нього відповідна.

Пам’ятники з граніту і габро набагато довговічніше мармурових. Граніт міцніше, твердіше і якісніше мармуру. Володіючи всіма плюсами мармуру, граніт перевершує його за терміном служби.

Хоча граніт і не такий піддатливий, тим не менш, його теж можна прикрасити різьбленням, на нього прекрасно наноситься гравіювання. Єдине «але» – граніт дуже важкий. Тому, встановлюючи пам’ятник з натурального граніту, слід потурбуватися про широкий і міцний фундамент для нього. Фундамент не повинен дозволити пам’ятнику покоситися або провалитися.

Клопоти і засоби, витрачені на установку гранітного пам’ятника, окупляться його довгою службою.