Важливі особливості мармурових пам’ятників

Важливі особливості мармурових пам’ятників фото

Дата публікації:

Дуже важливий етап під час виготовлення пам’ятників – це визначення його дизайну і вибір матеріалу. Адже саме матеріал буде впливати на зовнішність самого надгробка. Крім того камінь вплине на ціну, особливості догляду та довговічність.

Сьогодні пам’ятники виготовляють з великої кількості матеріалів, серед яких є і натуральні, і штучні. Ось чому визначитися з вибором каменю іноді буває дуже складно. Зупинимося на найвідомішому матеріалі для створення пам’ятників, а саме – на мармурі.

Сама назва даного матеріалу дає йому краще визначення, тому що «мармур» перекладається з грецької мови, як «блискучий камінь». Ще древніми майстрами було помічено, що мармур – це чудовий матеріал для створення пам’ятників. Білий мармур використовували під час виготовлення Венери Мілоської, Храму Зевса, Парфенона і колон Храму Артеміди.

Мармур починає блищати після полірування. Завдяки його невисокій твердості, робити це дивно легко. Створюється таке враження, що блискучі пам’ятники з мармуру, буквально світяться, немов камінь володіє своїм джерелом освітлення. А ось під час сонячного дня мармур «грає» зовсім іншими барвами, через що навколо нього утворюється якийсь шар, що переливається всіма кольорами веселки. Якщо розрізати даний камінь, то можна помітити велику кількість прожилок, іменованих «мармуровими венами».

Однак мармур використовують не тільки для виготовлення пам’ятників, але і в оздоблювальних роботах, як зовнішніх, так і внутрішніх. Підлога з мармуру, мармуровий камін і сходи, є благородною вишуканістю, яка підкреслить унікальність будь-якого будинку.

Пам’ятник з мармуру не боїться перепадів температури і зайвої вологості. Однак стійкості до всіляких кислот, барвників і гарячих предметів йому катастрофічно не вистачає. Якщо поставити на мармуровий стіл або пам’ятник палаючу свічку, матеріал буде зіпсований. Крім того, камінь не терпить контакту з абразивними матеріалами – від них пам’ятник стає настільки подряпаним, що відполірувати його просто не вийде. Щоб не дати зовнішньому середовищу зруйнувати мармуровий пам’ятник, він покривається спеціальними засобами – зміцнювачем, воском або поліролью.

Раніше тільки обрані могли собі дозволити пам’ятники з мармуру, так як вартість їх була дуже високою. Але технології завжди розвиваються, і матеріал вже видобувають в промислових масштабах, завдяки чому камінь став значно доступнішим.