Переваги дорожніх покриттів з природного каменю

Переваги дорожніх покриттів з природного каменю фото

Дата публікації:

Не дарма, дорогу вимощену бруківкою з натурального граніту називають «королівською». Висока міцність, довговічність (бруківка, виконана з натурального мармуру – служить довгі роки) і високі естетичні властивості такої бруківки надали їй ореол аристократичності. Довговічність граніту перевершує будь-які інші матеріали, що застосовуються в будівництві, тому що має кращу здатність боротися з окисними атмосферними процесами, тиском, циклами температурних перепадів, ударними навантаженнями і вібрацією.

Значення даних показників в кілька разів зросло останнім часом. Це пояснюється тим, що даний стан навколишнього середовища в багато разів збільшує окислювальні процеси, що руйнують не тільки традиційні будматеріали, які використовуються для приміщення, але також і матеріали з інших природних каменів.

Змінений клімат підвищив число температурних перепадів в році (замерзання-розморожування), сьогодні в середньому за рік їх число досягає 20-25 циклів. У той час як матеріали мощення з бетону, що мають стійкість 200 циклів, служать максимально до повного руйнування від 8 і до 10 років, а в повну непридатність, окремі плити бетонної поверхні приходять набагато раніше – уже через пару років, коли ознаки руйнування на гранітних виробах проявляються лише через 300 років.

На сьогоднішній день для мощення застосовується кілька видів виробів з граніту. Це такі, як:

  • Колота бруківка машинного і ручного колу;
  • Повнопиляна бруківка;
  • Плити різних розмірів.

Колота бруківка – дуже відомий матеріал мощення в країнах Європи, традиційно широко використовували природний камінь в будівництві. Сукупність високих споживчих властивостей колотої бруківки і прагнення до збереження традицій і архітектури, що складалися століттями, обумовлює дуже велике споживання цього матеріалу для мощення в європейських країнах.

У всіх випадках, при підготовці до укладання бруківки, слід враховувати загальну ситуацію в районі, де проходять будівельні роботи: щільність грунту, наявність техногенних вібрацій, ймовірність весняних спучувань грунту і міжсезонних зрушень і т.д. Новітні технології укладання, дають можливість з повною упевненістю гарантувати довгий термін служби мостових, виконаних з натуральної гранітної бруківки.