Детально про особливості мармуру

Детально про особливості мармуру фото

Дата публікації:

Мармурові породи вважаються найпоширенішими породами, які використовують під час виготовлення плит для облицювання.

Утворюється даний матеріал з вапняку і інших порід карбонатів, з впливом високого тиску і температури, як результат контактного і регіонального метаморфізму.

Найчастіше, мармур володіє гранобластовою структурою. Крім того, мармурові породи бувають, як повністю разкришталізованними (безпосередньо мармур), так і частково разкришталізованними (вапняки мармуру).

Щодо величини зерна, мармур буває крупно-, середньо- і дрібнозернистого (шаруватого) різновиду. Найміцнішими, зносостійкими і довговічними є різновиди мармуру з дрібними зернами.

Також структура мармуру різниться однорідністю на рівномірнозернисті і нерівномірнозернисті. А ось характер границь між окремими зернами ділить мармурову структуру на зубчасту, мозаїчну і зубчато-мозаїчну.

Завдяки тісному взаємозв’язку зерен, породи можуть похвалитися високою зносостійкістю і довговічністю (зубчасто-мозаїчна і зубчаста структури). Породи мають масивну і шарувату структуру.

Мармур може бути кольоровим або білим. Кольоровий мармур може мати один з наступних відтінків: рожевий, блакитний, зелений, жовтий, чорний, червоний і т.д. Крім того, ці кольори можуть поєднуватися в різних комбінаціях.

Кольоровий мармур завжди складається з прожилок, які виглядають, як своєрідні тріщини, наповнені природним цементом. Найцінніший різновид даного матеріалу – це білий і чистий статуарний мармур, який використовується для створення всіляких скульптур.

У складі мармурових конглобрекчій, конгломератів і брекчій є різні гальки і елементи природної щебінки, які кріпляться вапняним цементом. Їх колір, як правило, дуже простий. Мармуровий онікс цінується своєю просвічуваністю.

Мармурові породи відрізняються високою міцністю, зносостійкістю, щільністю, декоративністю, а також вони легко обробляються і швидко поліруються. Пористість цього матеріалу складає 0,6-3,3 відсотка, твердість за шкалою Мооса – 3-4.