Будівництво парканів з каменю

Будівництво парканів з каменю фото

Дата публікації:

В наш час, багато мешканців задушливих мегаполісів прагнуть вибратися на постійне проживання ближче до природи. Адже екологічна обстановка в містах, залишає бажати кращого. Агентства нерухомості надають величезний вибір житла за містом, великі багатокімнатні котеджі, а також невеликі за площею будиночки. Але зараз є можливість найняти будівельну організацію для будівництва житла за Вашими власними проектами, там буде тільки те, що Ви побажаєте.

Сучасні матеріали і технології дозволяють зводити будівлі в будь-якій місцевості, навіть з найскладнішим рельєфом. Але, як заміський будинок може бути без забору? Так уже повелося, позначати приватну територію парканом. Він повинен бути грунтовним і простояти кілька десятків років. Ідеальним матеріалом за такими характеристиками є натуральний камінь.

Ті камені, що привезуть для зведення огорожі, потрібно для початку впорядкувати за величиною. Найбільші валуни будуть покладені в підставі, а більш дрібні підуть на верхні ряди. Але навіть для побудови паркану існують деякі критерії. Так при висоті огорожі більше двох метрів, його ширина не повинна бути менше 50 см.

Зовнішню сторону паркану зазвичай укладають мозаїчним способом, а внутрішню, яка знаходиться з боку ділянки, найчастіше вирівнюють цементною сумішшю і штукатурять. Укласти природний камінь в рівний ряд, не так-то просто, потрібно підбирати їх так, щоб краї підходили один одному, як пазл.

Зовні забору використовують більш плоскі камені. Адже з їх допомогою можна створити самий нехитрий малюнок. А камінь, що має прожилки і вкраплення, підійде ще більше, додасть особливу колоритність. Огорожа із цією мозаїкою буде виглядати індивідуально і дуже гідно.

Укладання такого паркану слід починати з кута. Щоб паркан прослужив довше, необхідно дотримуватися перпендикулярність, тобто проміжки між каменями двох рядів повинні бути розташовані на відстані 10 см. А шов між лежачими поруч камінням дозволяється до 30 мм. У роботі каменяра використовується кельма, своєрідний будівельний мастерок.

При завершенні будівництва забору, швидше за все, верхній ряд у Вас вийде нерівний, так як камені мають неправильну форму. В цьому випадку рекомендується зробити смугу з бетонної суміші, товщиною приблизно 10 см, що б вирівняти всі нерівності. Найчастіше, поверх кам’яної огорожі кладуть своєрідний черепичний дах, з кутом нахилу в межах 15 градусів.